Icon
ZAPRASZAMY DO HUTY JULIA
JESTEŚMY OTWARCI SIEDEM DNI W TYGODNIU !
PIECHOWICE, UL. KRYSZTAŁOWA 73
Icon
Nieśmiertelny szlif Młynek
Charakterystyczny, rozbudowany motyw promienistej gwiazdy to szlif kryształowy zwany potocznie młynkiem. Na terenie Śląska zaczęto go stosować do zdobienia naczyń w połowie XIX wieku i nadal pozostaje jednym z najbardziej szlachetnych motywów zdobniczych. Zwłaszcza, że wykonanie tego misternego szlifu wymaga dużego, rzemieślniczego doświadczenia i precyzji.

Szlif Młynek to kolekcja z dużym ładunkiem tradycji, która odnalazła swoje miejsce również we współczesnym świecie. Młynek to taki szlif, który po prostu potrafi zakręcić w głowie! Ta bogata w naczynia kolekcja czeka na to, abyście jej doświadczyli.
Szlif
Szlif Młynek to misterny wzór złożony z wielu elementów: „wirujące”, promieniste linie o różnych grubościach, tworzące koło wokół geometrycznej, wieloramiennej gwiazdy. Ten dekoracyjny szlif nie schodzi z polskich stołów, definiując na nowo pojęcie vintage. Kieliszki do wina, szampana, szklanki do soku i whiskey, owocarki, patery…różnorodność kształtów, na których pojawia się szlif Młynek jest bardzo szeroka. Dzięki temu można dowolnie skomponować własną kolekcję lub stopniowo uzupełniać serwis o nowe elementy.

KOLEKCJA MŁYNEK: PRAWDZIWE RETRO

Szlif Młynek kojarzy nam się z babciną gościną: jej białym obrusem, pyszną, domową nalewką i aromatycznym ciastem. Te ciepłe wspomnienia sprawiają, że Młynek jest jedną z najchętniej kupowanych kolekcji. Młynek to synonim mody vintage, ale takiej, która znakomicie odnalazła się we współczesnym świecie. Kolekcja ta zgrywa się z rustykalnymi wnętrzami, z przestrzeniami, w których czuć ducha czasu przy równoczesnym uznaniu współczesnych rozwiązań. Linia Młynek jest bogata w różne formy, kształty i rozmiary, co daje cały wachlarz możliwości. Kieliszki do wina połączone z owocarkami stworzą idealny zestaw na romantyczne letnie przyjęcie w ogrodzie czy na tarasie, gdzie obok zimnych napoi i lekkiego alkoholu pojawią się owoce.
Kieliszki do whisky wraz z karafką często występują w filmach i serialach, zwłaszcza w scenach męskiej celebracji lub chwili zasłużonego odpoczynku. Zdobione Młynkami naczynia są często ozdobą takich wyjątkowych chwil jak wesela czy urodziny. Dekoracyjny, rozbudowany Młynek dobrze czuje się również w towarzystwie innych szlifów, zwłaszcza nowoczesnych (np. HopOnTop czy Veranda), bo może dzięki temu królować na stole. Młynek jest też wspaniałym pomysłem na prezent na okrągły jubileusz (rocznice ślubów, urodziny, jubileusz w pracy) czy też na takie chwile jak zaręczyny i ślub.