Icon
ZAPRASZAMY DO HUTY JULIA
JESTEŚMY OTWARCI SIEDEM DNI W TYGODNIU !
PIECHOWICE, UL. KRYSZTAŁOWA 73
Icon
Ponadczasowa Linea
Kolekcja Linea została zaprojektowana w latach 70-tych przez małżeństwo projektantów, związanych zawodowo z Hutą Julią – Aleksandra Puchałę i Reginę Włodarczyk-Puchałę. Szlif od tego czasu był nieustannie modyfikowany i dopasowywany do różnorodnych kryształowych form naczyń. Najnowszą, kolorową odsłonę stworzył Sebastian Pietkiewicz, który zaprojektował serię salaterek w wyrazistych barwach rubinu, szmaragdu i topazu.

Linea nieprzerwanie zachwyca od przeszło 40 lat, jej minimalistyczny i równocześnie mocny szlif sprawdzał się zarówno w ubiegłym stuleciu, jak i dziś. I obiecujemy, że wzór ten przetrwa kolejne dekady, ponieważ jego harmonijna forma to jest coś, co będzie cieszyć oko w kolejnych stuleciach. Linea to to wizualna uczta, ale także użyteczność. Wszystkie naczynia z tej kolekcji znakomicie sprawdzą się na kuchennym stole, a jeśli wyobraźnia nas nie ogranicza, to możemy zaprosić Lineę również do łazienki czy do sypialni.
Szlif
Linea zawdzięcza swoją nazwę chrakterystycznym, rytmicznie powtarzającym się liniom cięć. Falujące linie szlifu tworzą dynamiczną dekorację, nowoczesną i ponadczasową. Wzór ten, choć z pozoru nieskomplikowany, wymaga od szlifierzy wysokich umiejętności i niezwykłej staranności wykonania.

Wertykalna forma tego szlifu dodatkowo podkreśla podłużne karafki, kieliszki, pokale czy miseczki. A na płaskich powierzchniach, takich jak patery czy talerze, tworzy piękny, promienisty kształt.

SZLIF LINEA – MINIMALIZM W FINEZYJNEJ FORMIE

Kolekcja Linea to ponadczasowość zamknięta w kryształowych formach. W kolekcji znajdują się szklanki i kieliszki o różnych kształtach i rozmiarach, a także misy, miseczki, patery, talerze, talerzyki, karafki i butle, mogące również pełnić funkcję wazonów. Klasyczny wygląd tego szlifu powoduje, że pasuje on do innych
kolekcji, zarówno tych bardziej zdobniczych (jak Młynek i Ananas), jak i bardziej minimalistycznych (np. HopOnTop, Łatki czy Veranda). Linea lubi również towarzystwo klasycznych materiałów: drewna, porcelany, ceramiki, ale znakomicie odnajduje się również w otoczeniu betonu czy metalu.