Icon
ZAPRASZAMY DO HUTY JULIA
JESTEŚMY OTWARCI NA MAJÓWKĘ !
PIECHOWICE, UL. KRYSZTAŁOWA 73
Icon
Romantyczna i funkcjonalna Blanca
Blanca to kolekcja pojemnych, wielofunkcyjnych naczyń łączących błyszczący kryształ i szlachetną porcelanę. Nazwa kolekcji pochodzi od hiszpańskiego imienia Blanca, które oznacza „biała”. To nawiązanie do wykorzystanych w kolekcji elementów z białej porcelany – pokrywek pochodzących z bardzo klasycznego fasonu Fryderyka, ale także do „bieli” przezroczystego szkła kryształowego.

Blanca świetnie łączy klasyczne wzory z nowoczesnością; retro formę kolekcji uzupełniają linearne szlify, mniej i bardziej zdobne. Niektóre strzeliste, wertykalne, pną się po formie szkła, inne przecinają się, tworząc geometryczną siatkę.
Szlif
​​Serię Blanca tworzy 5 pojemników o różnych kształtach i pojemnościach. Każdy z nich dostępny jest w 4 rodzajach szlifu. Co to oznacza? Możemy wybrać jeden, dwa, trzy lub więcej pojemników – jednakowych lub o różnych wielkościach. Możemy wybrać jeden rodzaj szlifu lub zmiksować różne. Szlify, choć są nieco inne, mają wspólny mianownik w postaci minimalistycznych linii. Możliwości jest bardzo dużo i z pewnością doceni to każdy, kto szuka niepowtarzalnych rozwiązań. Pojemniki mogą służyć jako bomboniera, cukiernica, wazon czy po prostu pojemnik na makaron, ciastka, herbatę. Dobierz odpowiednie formy do swoich potrzeb!

BLANCA: KRÓLOWA PORZĄDKU!

Kolekcja Blanca to propozycja dla osób niezależnych, które chodzą własnymi drogami, o bogatej wyobraźni i poczuciu estetyki. Kryształowe pojemniki w towarzystwie porcelany nabierają wyjątkowego stylu i nieustannie zaskakują, zachęcają, by stale zmieniać sposób ich wykorzystania. Kolekcja łączy różne szlify, które można dowolnie zestawiać. Pobudza w nas naturę artysty i skłonności do fantazjowania przy dobieraniu elementów zestawu. Blanca jest również odpowiedzią na nowoczesne trendy, dzięki nowej interpretacji szlachetnych materiałów, które w tym wydaniu kojarzą się przede wszystkim z lekkością, dekoracyjnością i poczuciem humoru.
Szlif Blanca wspaniale komponuje się z innymi, linearnymi wzorami takimi jak Vertigo, Metropolis czy Linea. Dobrze współgra również z romantyczną Verandą, figlarnym HopOnTop czy nowoczesnym Polskim Stołem, który również w swojej idei łączy różne materiały. Blanca kocha rustykalne przestrzenie, w których króluje ciepła atmosfera, ale z drugiej strony fantastycznie odnajdzie się w bardziej ascetycznych, skandynawskich klimatach. Fani wnętrz glamour czy art déco również polubią się z tym szlifem!