Zapisz się do newslettera

Zwiedzanie

Huta Julia to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji! Podczas zwiedzania z przewodnikiem doświadczysz tego wyjątkowego przedstawienia jakim jest wytwarzanie kryształu.

Ścieżka turystyczna prowadzi przez wiele działów m.in. miejsca gdzie doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, dosłownie wyczarowując kryształowe produkty na oczach turystów. Idąc dalej zobaczysz wiele innych interesujących stanowisk produkcji – od szlifowania, poprzez nanoszenie przepięknych zdobień aż po kontrolę jakości i misterne pakowanie kryształu.

Zwiedzanie odbywa się 7 dni w tygodniu w godzinach: pn – nd.: 9:30-16:30. Podczas tej niezwykłej wycieczki z przewodnikiem widzą Państwo nie pokaz, ani eksponaty muzealne, a pracującą w swym naturalnym rytmie hutę szkła kryształowego. Podczas zwiedzania zaobserwować mogą Państwo jedną z 3 metod misternego formowania szklanych dzieł: dmuchanie, wolnoformowanie czy prasowanie (w zależności od realizowanego planu produkcji) oraz inne niezwykle ciekawe stanowiska produkcyjne. Gdy z naturalnych względów technologii produkcji, jaka ma miejsce w naszej hucie, nie uda się Państwu zobaczyć ręcznego kształtowania wyrobów kryształowych, Państwa wycieczka wzbogacona zostanie o poznanie specyficznych własności szkła kryształowego, w czasie tematycznego zwiedzania huty noszącego nazwę „Sekrety szkła”. To wyjątkowa lekcja fizyki i optyki, gdzie przewodnik opowiada o historii, technologii i ciekawostkach związanych z kryształem i jego produkcją.

Poznaj naszą fascynującą historię i poczuj żar hutniczego pieca!

Huta jest czynna codziennie, także w święta. Obsługujemy gości indywidualnych i grupy zorganizowane. Zapraszamy również osoby niepełnosprawne – posiadamy stosowne udogodnienia. Zwiedzanie trwa ok. 40 minut, częstotliwość wejść uzależniona jest od okresu w roku. Zwiedzanie odbywa się także w weekendy i święta.

Zwiedzanie w językach obcych może być ograniczone dostępnością lektorów!

Godziny Zwiedzania dla Klientów Indywidualnych:

  • Poniedziałek – niedziela: 09:30 10:00 10:30 11:00 11:30 12:00 12:30 13:00 13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30 (co pół godziny, a w przypadku natężonego ruchu turystycznego wejścia mogą odbywać się co 15 minut). Uwaga! Huta Julia nie gwarantuje wejścia o preferowanych przez Państwa godzinach ze względu na limity wejść i dostępności przewodników!
  • Ostatnie wejście o: 16:30.

 

Cena:

  • 22 zł/os. – osoby dorosłe (cena obowiązuje od 01.03.2019r.),
  • 17 zł/os. – dzieci w wieku 5-15 lat (cena obowiązuje od 01.03.2019r.),
  • 0 zł/os. (bilet bezpłatny zgłaszany w kasie) – dzieci w wieku do 5 lat,
  • zniżki dla osób niepełnosprawnych,
  • cennik dla grup dostępny telefonicznie i drogą mailową.

Rezerwacja dla grup:

  • 75 761 24 13 (wewnętrzny 2)
  • turystyka@hutajulia.com
  • INFORMUJEMY, IŻ OBOWIĄZUJE BEZWZGLĘDNY ZAKAZ WSTĘPU OSOBOM BĘDĄCYM POD WPŁYWEM ALKOHOLU LUB INNYCH ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH.

REGULAMIN ZWIEDZANIA

 

 

Unia
Modernizacja Huty Szkła Kryształowego Julia w celu wprowadzenia nowych usług turystycznych „Świat Kryształu”. Projekt współfinansowany przez unię europejską ze środków europejskiego funduszu rozwoju regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Fundusze europejskie dla rozwoju Dolnego Śląska.
Unia
Projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020
Tytuł projektu: „Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez "Kolglass" Hurt-Imp-Ex.Kłodzko-Ustronie Kolat Ryszard”