de_DEen_GB
Zadzwoń do nas: +48 75 761 24 13google+youtubeinstagrampinteresttripadvisoriksoris
Zapisz się do newslettera

Zwiedzanie

Huta Julia to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji.

Podczas zwiedzania z przewodnikiem doświadczysz tego wyjątkowego procesu jakim jest wytwarzanie kryształu.

Ścieżka turystyczna w hucie JULIA prowadzi przez wiele działów, w tym miejsca, w których doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, dosłownie wyczarowując kryształowe produkty na naszych oczach. Podczas zwiedzania możemy poznać jedną z 3 metod misternego formowania szklanych dzieł: dmuchanie, wolnoformowanie, prasowanie (w zależności od realizowanego planu produkcji) oraz inne niezwykle ciekawe stanowiska produkcyjne. Oglądamy również proces szlifowania oraz nanoszenia pięknych zdobień. Podczas tej niezwykłej wycieczki z przewodnikiem widzimy nie pokaz, ale pracującą w swoim naturalnym rytmie hutę szkła kryształowego.

Godziny zwiedzania dla klientów indywidualnych:

  • poniedziałek – niedziela:
  • Wejścia w godzinach: 9:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30,  13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00
  • ostatnie wejście o: 16:00

   Zwiedzanie trwa ok. 35 minut.

   Uwaga: Huta Julia nie gwarantuje wejścia o preferowanych przez Państwa godzinach ze względu na limity wejść i dostępności przewodników.

   Ceny:

   • 27 zł/os – osoby dorosłe
   • 19 zł/os – dzieci  3-15 lat
   • 0 zł/os. (bilet bezpłatny zgłaszany w kasie) – dzieci w wieku do 3 lat,
   • cennik dla grup (powyżej 15 osób)  dostępny jest telefonicznie i drogą mailową, tel. 75 761 24 13 (wewnętrzny 2)

   Posiadamy stosowne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

  • Na zwiedzanie można wejść z psem ale wyłącznie na smyczy i w kagańcu.
  • Małe pieski można wziąć na ręce a większe psy właściciel wprowadza na własną odpowiedzialność – hałas, wysoka temperatura, obecność innych osób,  drobiny szkła na ziemi.
  • Zwiedzanie w językach obcych może być ograniczone dostępnością lektorów i tylko po telefonicznej rezerwacji, mamy opracowane foldery w j.  niemieckim i angielskimW POMIESZCZENIACH ZAMKNIĘTYCH PROSIMY O BEZWZGLĘDNE UŻYWANIE MASECZEK I DOSTOSOWANIE SIĘ DO WYMOGÓW SANITARNYCH W ZWIĄZKU Z EPIDEMIĄ

  • Grupy zorganizowane oraz szkoły zapraszamy do kontaktu z działem turystyki, w celu rezerwacji określonej godziny na zwiedzanie:  75 761 24 13 (wewnętrzny 2) / turystyka@hutajulia.com

   INFORMUJEMY, IŻ OBOWIĄZUJE BEZWZGLĘDNY ZAKAZ WSTĘPU OSOBOM BĘDĄCYM POD WPŁYWEM ALKOHOLU LUB INNYCH ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH.

  • Ze względu na zagrożenie epidemiczne limit zwiedzających Hutę Julia został zmniejszony do 18 osób (o każdym wyznaczonym terminie).

  • REGULAMIN ZWIEDZANIA (aktualny, obowiązujący od 1.12.2021)

  • REGULAMIN ZWIEDZANIA (obowiązujący do 30.11.2021)

Unia
Modernizacja Huty Szkła Kryształowego Julia w celu wprowadzenia nowych usług turystycznych „Świat Kryształu”. Projekt współfinansowany przez unię europejską ze środków europejskiego funduszu rozwoju regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Fundusze europejskie dla rozwoju Dolnego Śląska.
Unia
Projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020
Tytuł projektu: „Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez "Kolglass" Hurt-Imp-Ex.Kłodzko-Ustronie Kolat Ryszard”