Zapisz się do newslettera

Zwiedzanie

 Jesteśmy otwarci

NOWA TRASA TURYSTYCZNA

Zwiedzanie podczas zagrożenia epidemicznego odbywa się z zachowaniem środków ostrożności:

 • Zachowanie bezpiecznej odległości

 • Obowiązkowe: maseczki lub przyłbice

 • wejścia co 30 min

Huta Julia to miejsce, w którym splata się historia, piękno szklanych arcydzieł i ręczny proces produkcji.

Podczas zwiedzania z przewodnikiem doświadczysz tego wyjątkowego procesu jakim jest wytwarzanie kryształu.

Ścieżka turystyczna w hucie JULIA prowadzi przez wiele działów, w tym miejsca, w których doświadczeni rzemieślnicy dmuchają i formują gorącą masę szklaną, dosłownie wyczarowując kryształowe produkty na naszych oczach. Podczas zwiedzania możemy poznać jedną z 3 metod misternego formowania szklanych dzieł: dmuchanie, wolnoformowanie, prasowanie (w zależności od realizowanego planu produkcji) oraz inne niezwykle ciekawe stanowiska produkcyjne. Oglądamy również proces szlifowania oraz nanoszenia pięknych zdobień. Podczas tej niezwykłej wycieczki z przewodnikiem widzimy nie pokaz, ale pracującą w swoim naturalnym rytmie hutę szkła kryształowego.

Gdy z naturalnych względów technologii produkcji, jaka ma miejsce w naszej hucie, nie uda się zobaczyć ręcznego kształtowania wyrobów kryształowych, wycieczka zostanie wzbogacona o poznanie specyficznych własności szkła kryształowego w czasie tematycznego zwiedzania huty noszącego nazwę „Sekrety szkła”. „Sekrety szkła” to wyjątkowa lekcja fizyki i optyki, w trakcie której przewodnik opowiada o historii, technologii i ciekawostkach związanych z kryształem i jego dziedzictwem.

Godziny zwiedzania dla klientów indywidualnych:

  • poniedziałek – niedziela:
 • Wejścia w godzinach: 9:30; 10:00; 10:30; 11:00; 11:30; 12:00; 12:30; 13:00; 13:30; 14:00; 14:30; 15:00; 15:30; 16:00; 16:30
 • ostatnie wejście o: 16:30

Zwiedzanie trwa ok. 45 minut.

Uwaga: Huta Julia nie gwarantuje wejścia o preferowanych przez Państwa godzinach ze względu na limity wejść i dostępności przewodników.

Ceny:

 • 23 zł/os  – osoby dorosłe – Bilet Normalny,
 • 18 zł/os – dzieci w wieku 5-15 lat –  Bilet Ulgowy,
 • 0 zł/os. (bilet bezpłatny zgłaszany w kasie) – dzieci w wieku do 5 lat,
 • zniżki dla osób niepełnosprawnych,
 • cennik dla grup (powyżej 15 osób)  dostępny jest telefonicznie i drogą mailową.

Posiadamy stosowne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Zwiedzanie w językach obcych może być ograniczone dostępnością lektorów.

Grupy zorganizowane oraz szkoły zapraszamy do kontaktu z działem turystyki, w celu rezerwacji określonej godziny na zwiedzanie:  75 761 24 13 (wewnętrzny 2) / turystyka@hutajulia.com

INFORMUJEMY, IŻ OBOWIĄZUJE BEZWZGLĘDNY ZAKAZ WSTĘPU OSOBOM BĘDĄCYM POD WPŁYWEM ALKOHOLU LUB INNYCH ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH.

.

REGULAMIN ZWIEDZANIA

[/columns]

Unia
Modernizacja Huty Szkła Kryształowego Julia w celu wprowadzenia nowych usług turystycznych „Świat Kryształu”. Projekt współfinansowany przez unię europejską ze środków europejskiego funduszu rozwoju regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Fundusze europejskie dla rozwoju Dolnego Śląska.
Unia
Projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020
Tytuł projektu: „Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez "Kolglass" Hurt-Imp-Ex.Kłodzko-Ustronie Kolat Ryszard”