de_DEen_GB
Zadzwoń do nas: +48 75 761 24 13google+youtubeinstagrampinteresttripadvisoriksoris
Zapisz się do newslettera

O nas

Huta Julia to jeden z niewielu istniejących dziś producentów szkła kryształowego w Polsce. Produkujemy ręcznie formowane i szlifowane produkty, które dystrybuujemy na rynki całego świata i w kraju.

Nasze produkty wyróżnia na tle innych producentów tradycyjna technika wytwarzania i szeroka oferta. Wśród naszych kolekcji znajdują się produkty nawiązujące dekoracją do wzornictwa XIX wieku, ale i bardzo nowoczesne, osadzone we współczesnej stylistyce.

Prowadzimy sprzedaż hurtową, detaliczną i sprzedaż internetową. Nasze produkty wystawiamy na targach krajowych (Amberiff, Vitrel, Ooh Festiwal Marketingu, Sakralna, Sacroexpo) i zagranicznych (Ambiente Frankfurt).

Nasze kolekcje nagradzane są również w licznych konkursach i plebiscytach, m.in. MUST HAVE selected by Łódź Design Festival 2016.

Nasza zabytkowa fabryka znajduje się w sercu Karkonoszy, w Piechowicach koło Szklarskiej Poręby i jest dostępna dla zwiedzających. Turyści mogą z bliska podziwiać ręczny proces produkcji szklanych arcydzieł oraz uczestniczyć w warsztatach, gdzie poznają tajniki sztuki szklarskiej.

Zapraszamy również do zapoznania się z niezwykle interesującą historią Huty Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach.

Zapraszamy do Świata Kryształu!

Wybrane recenzje naszych Gości:

„Huta Szkła Julia istnieje 150 lat. I tak na prawdę nie wiele w procesie tworzenia szkła się zmieniło. To niesamowite oglądać mężczyzn dmuchających szkło, czy panią Jolę szlifującą z precyzją godną frezarki CNC. (Po której zresztą trzeba poprawiać:) Przewodnik to młody chłopak opowiadający z pasją. 40 minut mija szybko. Do tego sklep wyglądający jak galeria sztuki i mała kawiarenka. Dla ambitnych i chętnych są organizowane warsztaty zdobienia szkła, dla małych dzieci również (…)”

– Kamil D, źródło: Tripadvisor

„Zwiedzanie huty pozytywnie mnie zaskoczyło – cała wycieczka przebiegała dookoła czynnego obszaru produkcyjnego z przystankami przy poszczególnych stanowiskach prac – wydmuchiwanie szkła, formowanie, szlifowanie, zdobienie. Do tego oferta warsztatów – na pewno wrócę aby wziąć udział. A dla chętnych na miejscu dwa sklepy ze szkłem i kawiarenka. Na miejscu duży parking. Dobrze oznakowany dojazd.”

– Cinek33, źródło: Tripadvisor

„Obowiązkowy punkt do zwiedzenia będąc w okolicy. Historia huty, techniki wyrabiania kryształów, fajny przewodnik a przede wszystkim możliwość obserwowania na żywo procesu powstawania kryształowy figurek, majster na miejscu kręcił słonie, ślimaki i motyle. Mistrzostwo świata. Zwiedzanie nie za długie, około pół godziny, tak więc małe dzieci nie zdążyły się wynudzić. Polecam.”

– Sławek D, źródło: Tripadvisor

„Idealny pomysł na spędzenie ciekawego popołudnia, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. No i najlepsze miejsce do zakupu przepięknych kryształów w zupełnie nowych wzorach:) Polecam!”

– Agnieszka Żółkowska, źródło: Facebook

„Kupiłem kieliszki. Łatwo w podziw nie wpadam, ale muszę przyznać, że robią spektakularne wrażenie. Bilet na zwiedzanie Huty – super pomysł!”

– Maciej Popiołek, źródło: Facebook

POLITYKA PRYWATNOŚCI

Unia
Modernizacja Huty Szkła Kryształowego Julia w celu wprowadzenia nowych usług turystycznych „Świat Kryształu”. Projekt współfinansowany przez unię europejską ze środków europejskiego funduszu rozwoju regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Fundusze europejskie dla rozwoju Dolnego Śląska.
Unia
Projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020
Tytuł projektu: „Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez "Kolglass" Hurt-Imp-Ex.Kłodzko-Ustronie Kolat Ryszard”