Zadzwoń do nas: +48 75 761 24 13google+youtubeinstagrampinteresttripadvisoriksoris
Zapisz się do newslettera

Nasi projektanci

Oto projektanci szkła kryształowego w Hucie Julia

sebastian - nasi projektanci

Sebastian Pietkiewicz

Absolwent wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Ceramiki i Szkła oraz kierunku Przestrzeń Sceniczna na Wydziale Architektury i Wnętrz.

Jego zawodowa przygoda ze szkłem kryształowym rozpoczęła się w 2003 roku i od tamtej pory Sebastian pracował już jako projektant w wielu hutach szkła na terenie Dolnego i Górnego Śląska. W swojej karierze niejednokrotnie miał okazję doskonalić swoje kompetencje pod okiem ikon polskiego designu w zakresie projektowania szkła kryształowego. Obecnie, jest cenionym projektantem w hucie szkła kryształowego „Julia” w Piechowicach. Prywatnie, Sebastian pasjonuje się wspinaczką skałkową.

W swoich projektach poszukuje równowagi pomiędzy bogatą tradycją szkła kryształowego, a współczesnym wzornictwem charakteryzującym się prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością.

Jest autorem projektów takich kolekcji Huty Julia jak: Kultowe formy, Łatki, Metropolis, Polski Stół. W 2016 roku, jego autorską kolekcję Metropolis oraz Zestaw nr 1 kolekcji Polski Stół, której jest współautorem, otrzymały wyróżnienie w prestiżowym plebiscycie MUST HAVE selected by Design Łódź Festival 2016.

  

Elżbieta Trzewiczek-Pietkiewicz

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, Wydziału Szkła Artystycznego i Użytkowego oraz kierunku Aranżacji Przestrzeni Widowiskowej na Wydziale Architektury Wnętrz.

Już od wielu lat pasjonuje się technologią i produkcją szkła artystycznego, użytkowego, architektonicznego, technikami witrażowymi, projektowaniem przedmiotu, formowaniem wyrobów ceramicznych, aranżacją przestrzeni oraz scenografią teatralną. Obecnie jest projektantką w Hucie Szkła Kryształowego Julia w Piechowicach.

Elżbieta chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem zdobytym w pracy jako projektant w wielu hutach szkła w kraju, teatrach i na planie filmowym z młodymi projektantami szkła i architektami wnętrz.

W swoich projektach łączy ideę czystej formy i funkcjonalizmu, zawsze z uwagą na charakter zastosowanych materiałów i przeznaczenia oraz ceni sobie współpracę z inwestorem. Jest autorką inspirowanej ludowymi wzorami kolekcji ETNO.

Unia
Modernizacja Huty Szkła Kryształowego Julia w celu wprowadzenia nowych usług turystycznych „Świat Kryształu”. Projekt współfinansowany przez unię europejską ze środków europejskiego funduszu rozwoju regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013. Fundusze europejskie dla rozwoju Dolnego Śląska.
Unia
Projekt realizowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020
Tytuł projektu: „Przygotowanie Długoterminowej Strategii Biznesowej przez "Kolglass" Hurt-Imp-Ex.Kłodzko-Ustronie Kolat Ryszard”